UIkit Iconpicker (2.0.3) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Widget settings
fr: Paramètres du widget

en: About
fr: À propos

en: Icon size
fr: Taille de l'icône

en: Formatter settings
fr: Paramétrage de l'outil de mise en forme

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder
