UIkit Iconpicker (2.0.3) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: About
ja: アバウト

en: Icon size
ja: アイコンサイズ

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Formatter settings
ja: フォーマッター設定

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder
