UIkit Iconpicker (2.0.3) - en to sv translation catalogue (7 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Widget settings
sv: Inställningar för widget

en: About
sv: Om

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Formatter settings
sv: Inställningar för formaterare

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder
