UIkit Iconpicker (8.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Default
uk: Базово

en: Widget settings
uk: Налаштування віджета

en: About
uk: Про модуль

en: Icon size
uk: Розмір піктограм

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Formatter settings
uk: Налаштування форматера

en: Type: @type
uk: Тип: @type

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder
