UIkit Iconpicker (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Type
ro: Tip

en: About
ro: Despre

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Formatter settings
ro: Setări de formatare

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder
