UIkit Image Formatter (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: default
fr: défaut

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Medium
fr: Moyen

en: Caption position
fr: Position de la légende

en: Content display
fr: Affichage de contenu

en: About
fr: À propos

en: -None-
fr: - Aucun -

en: Primary
fr: Primaire

en: Slideshow settings
fr: Paramètres du diaporama

en: Secondary
fr: Secondaire

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Content image style: @style
fr: Style d'image du contenu : @style

en: Content image style: Original image
fr: Style d'image du contenu : Image originale

en: Image style for content
fr: Style d'image pour le contenu
