UIkit Views (1.0.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: None
hi: कोई नहीं

en: default
hi: तयशुदा

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: High
hi: उच्च

en: Low
hi: निचला

en: Views
hi: द्रश्य

en: Medium
hi: माध्यम

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

[ctx: Text alignment]
en: Left
hi: बाएं

[ctx: Text alignment]
en: Center
hi: मध्य

[ctx: Text alignment]
en: Right
hi: दाहिने
