UIkit Views (1.1.0) - en to cs translation catalogue (38 entries)

en: Groups
cs: Skupiny

en: Type
cs: Typ

en: footer
cs: patička

en: Action
cs: Akce

en: - None -
cs: - Nic -

en: Default
cs: Výchozí

en: Top
cs: Nahoru

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Icon
cs: Ikona

en: hidden
cs: skryto

en: content type
cs: typ obsahu

en: All
cs: Vše

en: Bottom
cs: Dole

en: Header
cs: Hlavička

en: Original image
cs: Původní obrázek

en: Medium
cs: Střední

en: Media
cs: Média

en: Navigation
cs: Navigace

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Random
cs: Náhodný

en: Position
cs: Pozice

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Caption
cs: Popisek

en: Top left
cs: Horní levý

en: Top right
cs: Horní pravý

en: Bottom right
cs: Dolní pravý

en: Toggle
cs: Přepnutí

en: Index
cs: Rejstřík

en: Autoplay
cs: Přehrát automaticky

en: Column
cs: Sloupec

en: Row
cs: Řádek

en: Primary
cs: Primární

en: Displays rows one after another.
cs: Zobrazí řádky jeden po druhém.

en: Top center
cs: Nahoře uprostřed

en: Bottom center
cs: Dole uprostřed

en: Max height
cs: Maximální výška

en: Views plugins
cs: Zásuvné moduly pohledů
