UIkit Views (1.1.0) - en to hr translation catalogue (28 entries)

en: Groups
hr: Grupe

en: Type
hr: Vrsta

en: footer
hr: podnožje

en: Action
hr: Akcija

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Default
hr: Zadano

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: Icon
hr: Ikona

en: hidden
hr: skriven

en: All
hr: Svi

en: Bottom
hr: Dno

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Original image
hr: Izvorna slika

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Medium
hr: Srednji

en: Media
hr: Mediji

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Random
hr: Nasumično

en: Position
hr: Pozicija

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Top left
hr: Vrh lijevo

en: Top right
hr: Vrh desno

en: Bottom right
hr: Dno desno

en: Displays rows one after another.
hr: Prikaži redove jedan nakon drugoga.

en: Top center
hr: Vrh sredina

en: Bottom center
hr: Dno sredina
