UIkit Views (1.1.0) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Groups
ro: Grupuri

en: Type
ro: Tip

en: footer
ro: subsol

en: Action
ro: Acțiune

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Default
ro: Implicit

en: Top
ro: Sus

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Views
ro: Vizualizări

en: hidden
ro: ascuns

en: content type
ro: tipul de conținut

en: All
ro: Toate

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Header
ro: Cap

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Scale
ro: Scalare

en: Medium
ro: Mediu

en: Navigation
ro: Navigator

en: Repeat
ro: Repetare

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Position
ro: Poziție

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Caption
ro: Legendă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Top right
ro: Dreapta sus

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Column
ro: Coloană

en: Title field
ro: Câmp titlu

en: Row
ro: Rând

en: Displays rows one after another.
ro: Afișează rândurile unul după altul.

en: Top center
ro: Sus centru

en: Bottom center
ro: Jos centru

en: Views plugins
ro: Vizualizări plugin-uri
