UIkit Views (1.1.1) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: Groups
ar: مجموعات

en: Type
ar: النوع

en: footer
ar: تذييل

en: Action
ar: إجراء

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Icon
ar: أيقونة

en: Views
ar: الرؤى

en: hidden
ar: مخفي

en: All
ar: الكل

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Header
ar: الترويسة

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Medium
ar: متوسط

en: Media
ar: ميديا

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Random
ar: عشوائي

en: Position
ar: الوضع

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Caption
ar: شرح

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: Index
ar: الفهرس

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Card
ar: بطاقة

en: Views plugins
ar: إضافات المشاهدات
