UIkit Views (1.1.1) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Type
fa: نوع

en: footer
fa: پاورقی

en: Action
fa: عملکرد

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Icon
fa: شمایل

en: Views
fa: نماها

en: hidden
fa: مخفی

en: content type
fa: نوع محتوا

en: All
fa: همه

en: Bottom
fa: پایین

en: Header
fa: سربرگ

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Scale
fa: مقیاس

en: Medium
fa: متوسط

en: Media
fa: رسانه

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Tab
fa: زبانه

en: Random
fa: تصادفی

en: Position
fa: موقعیت

en: Alignment
fa: تراز

en: Caption
fa: عنوان

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Toggle
fa: تغییر لحظه‌ای

en: Index
fa: شاخص

en: Column
fa: ستون

en: Light
fa: روشن

en: Primary
fa: اصلی

en: Displays rows one after another.
fa: ردیف‌ها را یکی پس از دیگری نمایش می‌دهد.

en: Dark
fa: تاریک
