UIkit Views (1.1.1) - en to nl translation catalogue (54 entries)

en: Groups
nl: Groepen

en: footer
nl: voet

en: Action
nl: Actie

en: - None -
nl: - Geen -

en: Default
nl: Standaard

en: Top
nl: Bovenaan

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Icon
nl: Pictogram

en: Views
nl: Overzichten

en: hidden
nl: verborgen

en: content type
nl: inhoudstype

en: All
nl: Alle

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Header
nl: Kop

en: Original image
nl: Originele afbeelding

en: Scale
nl: Schalen

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Random
nl: Willekeurig

en: Position
nl: Positie

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Fade
nl: Vervaag

en: Slide
nl: Schuiven

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Toggle
nl: Omschakelen

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Filter options
nl: Opties filteren

en: CSS class(es)
nl: CSS-klasse(n)

en: Animation
nl: Animatie

en: Column
nl: Kolom

en: Title field
nl: Titelveld

en: Row
nl: Rij

en: Light
nl: Licht

en: Cover
nl: Omslag

en: Thumbnail image
nl: Miniatuurafbeelding

en: Primary
nl: Primair

en: Card
nl: Kaart

en: Displays rows one after another.
nl: Toont de rijen achter elkaar.

en: Top center
nl: Middenboven

en: Bottom center
nl: Middenonder

en: --None--
nl: --Geen--

en: Max height
nl: Maximale hoogte

en: Dark
nl: Donker

en: List options
nl: Lijstopties

en: Views plugins
nl: Views-plugins

en: effects
nl: effecten

en: Grid gutter
nl: Grid-gutter
