UIkit Views (1.1.1) - en to pl translation catalogue (51 entries)

en: Groups
pl: Grupy

en: Type
pl: Typ

en: footer
pl: stopka

en: Action
pl: Akcja

en: - None -
pl: - Brak -

en: Default
pl: Domyślny

en: Top
pl: Góra strony

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Icon
pl: Ikona

en: Views
pl: Widoki

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: content type
pl: rodzaj zawartości

en: All
pl: Wszystko

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Scale
pl: Skala

en: Medium
pl: Średnie

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Tab
pl: Karta

en: Random
pl: Losowo

en: Position
pl: Pozycja

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Caption
pl: Podpis

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Fade
pl: Zanikanie

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Toggle
pl: Przełącz

en: Index
pl: Indeks

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Filter options
pl: Opcje filtrowania

en: CSS class(es)
pl: Klasa(y) CSS

en: Animation
pl: Animacja

en: Column
pl: Kolumna

en: Ratio
pl: Stosunek

en: Title field
pl: Pole tytułu

en: Row
pl: Wiersz

en: Light
pl: Jasny

en: Primary
pl: Główny

en: Card
pl: Karta

en: Displays rows one after another.
pl: Wyświetla elementy jeden po drugim.

en: Top center
pl: Górny środek

en: Bottom center
pl: Dolny środek

en: Max height
pl: Maksymalna wysokość

en: Dark
pl: Ciemny

en: Views plugins
pl: Wtyczki widoków
