UIkit Views (1.2.1) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Groups
da: Grupper

en: footer
da: sidefod

en: Action
da: Handling

en: - None -
da: - Ingen -

en: Default
da: Standard

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Icon
da: Ikon

en: hidden
da: skjult

en: content type
da: indholdstype

en: All
da: Alle

en: Bottom
da: Bund

en: Header
da: Overskrift

en: Original image
da: Originalt billede

en: Scale
da: Skalér

en: Repeat
da: Gentag

en: Tab
da: Fane

en: Random
da: Tilfældig

en: Position
da: Placering

en: Alignment
da: Justering

en: Caption
da: Undertekst

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Index
da: Indeks

en: Filter options
da: Filter muligheder

en: CSS class(es)
da: CSS klasse(r)

en: Column
da: Kolonne

en: Title field
da: Titelfelt

en: Row
da: Række

en: Light
da: Lyst

en: Primary
da: Primær

en: Card
da: Kort

en: Displays rows one after another.
da: Vis rækker én efter én.

en: Top center
da: Top midt

en: Bottom center
da: Bund midt

en: Max height
da: Maks. højde

en: Dark
da: Mørkt
