UIkit Views (1.2.1) - en to kn translation catalogue (29 entries)

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: footer
kn: ಪಾದ ಲೇಖ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Repeat
kn: ಮರುಕಳಿಸು

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Toggle
kn: ಟಾಗಲ್

en: Index
kn: ಪರಿವಿಡಿ

en: Animation
kn: ಸಜೀವನ(ಅನಿಮೇಶನ್‌)

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Cover
kn: ಕೋವರ್

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Max height
kn: ಸಲಹೆ
