UIkit Views (1.2.1) - en to vi translation catalogue (44 entries)

en: Groups
vi: Nhóm

en: Type
vi: Kiểu

en: Action
vi: Thao tác

en: - None -
vi: - Không -

en: Default
vi: Mặc định

en: Top
vi: Đầu

en: Small
vi: Nhỏ

en: Large
vi: Rộng

en: Icon
vi: Biểu tượng

en: hidden
vi: ẩn

en: All
vi: Tất cả

en: Bottom
vi: Cuối

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Original image
vi: Hình ảnh gốc

en: Scale
vi: Co dãn

en: Medium
vi: Vừa

en: Media
vi: Phương tiện

en: Navigation
vi: Điều hướng

en: Repeat
vi: Lặp lại

en: Random
vi: Ngẫu nhiên

en: Position
vi: Vị trí

en: Alignment
vi: Căn chỉnh

en: Caption
vi: Đầu đề

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Fade
vi: Mờ

en: Slide
vi: Trượt

en: Top left
vi: Trên trái

en: Top right
vi: Trên phải

en: Bottom right
vi: Dưới phải

en: Toggle
vi: Bật/tắt

en: Index
vi: Chỉ mục

en: Autoplay
vi: Tự động phát

en: Animation
vi: Hoạt ảnh

en: Column
vi: Cột

en: Ratio
vi: Tỷ lệ

en: Row
vi: Hàng

en: Light
vi: Nhẹ

en: Cover
vi: Vỏ bọc

en: Primary
vi: Chính

en: Dark
vi: Sẫm màu

en: List options
vi: Tùy chọn danh sách

en: Horizontal alignment
vi: Canh hàng ngang

en: Vertical alignment
vi: Canh hàng dọc
