UIkit Views (1.2.1) - en to el translation catalogue (36 entries)

en: Groups
el: Ομάδες

en: Type
el: Τύπος

en: footer
el: υποσέλιδο

en: Action
el: Ενέργεια

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: hidden
el: κρυφό

en: All
el: Όλες

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Random
el: Τυχαία

en: Position
el: Θέση

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Fade
el: Εξασθένιση

en: Slide
el: Κύλιση

en: Top left
el: Πάνω αριστερά

en: Top right
el: Πάνω δεξιά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Column
el: Στήλη

en: Title field
el: Τίτλος πεδίου

en: Row
el: Γραμμή

en: Top center
el: Κορυφή κέντρο

en: Bottom center
el: Κάτω μέρος κέντρο
