UIkit Views (1.2.1) - en to is translation catalogue (24 entries)

en: Groups
is: Hópar

en: Type
is: Gerð

en: footer
is: fótur

en: Action
is: Aðgerð

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Top
is: Toppur

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Icon
is: Táknmynd

en: Views
is: Gagnasýn

en: hidden
is: falið

en: content type
is: efnisgerð

en: All
is: Allt

en: Header
is: Haus

en: Original image
is: Upprunaleg mynd

en: Medium
is: Miðlungs

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Position
is: Staðsetning

en: Alignment
is: Jöfnun

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Column
is: Dálkur

en: Displays rows one after another.
is: Birta raðir hverja á eftir annarri
