Ultimate Cron (8.x-2.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Title
nl: Titel

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Message
nl: Bericht

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Time
nl: Tijd

en: User
nl: Gebruiker

en: Never
nl: Nooit

en: Throttle
nl: Afknijpen (Throttle)

en: Severity
nl: Ernst

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Serial
nl: Serienummer

en: Method
nl: Methode

en: Cron settings
nl: Cron-instellingen

en: anonymous
nl: anoniem

en: Expiration
nl: Vervaldatum

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Rules
nl: Regels

en: Start Time
nl: Starttijd

en: End Time
nl: Eindtijd

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: by
nl: door

en: Run
nl: Uitvoeren

en: Select
nl: Selecteren

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: Thread
nl: Vertakking

en: Last Run
nl: Laatste uitvoering

en: Started
nl: Gestart

en: Scheduler settings
nl: Scheduler-instellingen

en: Time until expiration
nl: Tijd tot verval

en: Run cron
nl: Cron uitvoeren

en: Queue
nl: Wachtrij

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Thresholds
nl: Drempelwaarden

en: Scheduler
nl: Planner

en: Module Name
nl: Modulenaam

en: Lock timeout
nl: Vergrendelings-timeout

en: Run cron every
nl: Cron uitvoeren iedere

en: Default (@default)
nl: Standaard (@default)

en: Timeout settings
nl: Timeout-instellingen
