Ultimate Cron (8.x-2.0-alpha5) - en to no translation catalogue (78 entries)

en: Title
no: Tittel

en: enabled
no: aktivert

en: disabled
no: deaktivert

en: Enable
no: Aktiver

en: Disable
no: Deaktiver

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Enabled
no: Aktivert

en: Logs
no: Logg

en: Message
no: Melding

en: Weight
no: Vekt

en: Name
no: Navn

en: Time
no: Tid

en: User
no: Bruker

en: Module
no: Modul

en: Never
no: Aldri

en: Throttle
no: Begrensning

en: Severity
no: Alvorlighetsgrad

en: N/A
no: &mdash;

en: Method
no: Metode

en: Cache
no: Hurtigbuffer

en: Cron settings
no: Cron innstillinger

en: Expiration
no: Utløpsdato

en: Duration
no: Varighet

en: Threshold
no: Terskel

en: Rules
no: Regler

en: Missing
no: Mangler

en: by
no: av

en: Select
no: Velg

en: Simple
no: Enkel

en: Thread
no: Tråd

en: Started
no: Startet

en: Run cron
no: Kjør cron

en: Queue
no: Kø

en: Scheduled
no: Planlagt

en: Callback
no: Tilbakemelding

en: Machine-readable name
no: Maskinlesbart navn

en: Thresholds
no: Terskler

en: Scheduler
no: Tidsplanlegger

en: Initial message
no: Opprinnelig melding

en: Unlock
no: Åpne

en: Run cron every
no: Kjør cron hver

en: Thresholds for reporting critical alerts to Nagios.
no: Terskler for rapportering av kritiske varsler til Nagios.

en: Ultimate Cron Monitoring
no: Ultimate Cron overvåkning

en: Running jobs count
no: Antall kjørende jobber

en: Issue a critical alert when more than this number of jobs are running. Default is 50.
no: Send et kritisk varsel når mer enn et visst antall jobber kjører. Standard er 50.

en: Failed jobs count
no: Antall mislykkede jobber

en: Issue a critical alert when more than this number of jobs failed their last run. Default is 10.
no: Send et kritisk varsel når mer enn et gitt antall jobber mislyktes under siste kjøring. Standard er 10.

en: Long running jobs
no: Oppgaver som tar lang tid å utføre

en: Issue a critical alert when more than this number of jobs are running longer than usual. Default is 0.
no: Send et kritisk varsel når mer enn et gitt antall jobber bruker lengre tid enn vanlig. Standard er 0.

en: Check number of currently running jobs
no: Sjekk antall jobber som kjører

en: Check the number of jobs that failed last run
no: Sjekk antall jobber som mislyktes sist gang de ble kjørt

en: Check the number of jobs that are running longer than usual
no: Sjekk antall jobber som bruker lengre tid enn vanlig

en: @jobs currently running - it is more than @threshold
no: @jobs kjører akkurat nå - det er mer enn @threshold

en: @jobs currently running
no: @jobs kjører for øyeblikket

en: @jobs failed their last run - it is more than @threshold
no: @jobs mislyktes siste gang de ble kjørt - det er mer enn @threshold

en: @jobs failed their last run
no: @jobs mislyktes siste gang de ble kjørt

en: @jobs jobs are running longer than usual - it is more than @threshold
no: @jobs jobber bruker lengre tid enn de vanligvis gjør - det er mer enn @threshold

en: @jobs jobs are running longer than usual
no: @jobs jobber bruker lengre tid enn de vanligvis gjør

en: @name manually unlocked by user @username (@uid)
no: @name manuelt låst opp av bruker @username (@uid)

en: Cron is running properly.
no: Cron kjører uten problemer.

en: @count job is behind schedule | @count jobs are behind schedule
no[0]: @count jobb er forsinket
no[1]: @count jobber er forsinket

en: Discover jobs
no: Oppdag jobber

en: Manage automatic site maintainenance tasks.
no: Administrer automatiske vedlikeholdsoppgaver for nettstedet.

en: This command will list cron jobs
no: Denne kommandoen viser cron-jobber

en: This command will run a cron job
no: Denne kommandoen kjører en cron-jobb

en: This command will enable a cron job
no: Denne kommandoen vil aktivere en cron-jobb

en: This command will disable a cron job
no: Denne kommandoen vil deaktivere en cron-jobb

en: This command will unlock a cron job
no: Denne kommandoen vil låse opp en cron-jobb

en: Legend: D = Disabled, R = Running, B = Behind schedule
no: Forklaring: D = Deaktivert, R = Kjører, B = Forsinket

en: No job specified?
no: Ingen jobb spesifisert?

en: @name not found
no: @name ikke funnet

en: @name enabled
no: @name aktivert

en: @name disabled
no: @name deaktivert

en: @name is not running
no: @name kjører ikke

en: Cron job @name unlocked
no: Cron jobb @name låst opp

en: Could not unlock cron job @name
no: Kunne ikke låse opp cron jobb @name

en: Launched by drush
no: Startet av drush

en: Some jobs are behind their schedule. Please check if <a href=":system_cron_url">Cron</a> is running properly.
no: Noen jobber er forsinket. Sjekk om <a href=":system_cron_url">Cron</a> kjører ordentlig.
