Ultimate Cron (8.x-2.0-alpha7) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: Status
th: สถานะ

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Message
th: ข้อความ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Time
th: เวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Never
th: ไม่เคย

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: N/A
th: ไม่มี

en: Expiration
th: วันหมดอายุ

en: Duration
th: เวลาสอบ

en: by
th: โดย

en: Select
th: เลือก

en: Thread
th: หัวข้อ

en: Check for updates
th: ตรวจสอบการอัพเดต

en: Started
th: เริ่มสอบเมื่อ

en: Run cron
th: เรียก Cron ทำงาน

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง
