Ultimate Cron Views Integration (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Name
hi: नाम

en: Summary
hi: सारांश

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Count
hi: गुणांक

en: Desc
hi: अवरोही

en: Start
hi: शुरू

en: End
hi: समाप्त

en: Duration
hi: अवधि

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Cron
hi: क्रॉन

en: Apply
hi: लागू करें

en: Custom format
hi: मनपसंद प्रारूप

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Default long date
hi: डिफ़ॉल्ट लंबे तारीख

en: Default medium date
hi: डिफ़ॉल्ट मध्यम तारीख

en: Default short date
hi: डिफ़ॉल्ट छोटा दिनांक
