Ultimate Cron Views Integration (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Type
de: Typ

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: User
de: Benutzer

en: Date format
de: Datumsformat

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Severity
de: Schweregrad

en: Count
de: Anzahl

en: Id
de: ID

en: Desc
de: Absteigend

en: Start
de: Beginn

en: End
de: Ende

en: Duration
de: Dauer

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: Detail
de: Details

en: Offset
de: Versatz

en: Custom format
de: Benutzerdefiniertes Format

en: Start time
de: Startzeit

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
de: Abfrage generiert und mithilfe der Drupal-Datenbank-API ausgeführt.

en: Initial message
de: Initiale Nachricht

en: End time
de: Endzeit

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Log type
de: Protokolltyp

en: Displaying @start - @end of @total
de: @start - @end von @total wird angezeigt

en: Default long date
de: Standard-Datum lang

en: Default medium date
de: Standard-Datum mittellang

en: Default short date
de: Standard-Datum kurz
