Ultimate Cron Views Integration (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Message
id: Pesan

en: Name
id: Nama

en: Summary
id: Ringkasan

en: User
id: Pengguna

en: Severity
id: Keparahan

en: Count
id: Jumlah

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Duration
id: Durasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
id: Query akan dibuat dan dijalankan menggunakan API database Drupal.

en: Asc
id: Urutan turun

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total
