Ultimate Cron Views Integration (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Name
ro: Nume

en: Summary
ro: Sumar

en: User
ro: Utilizator

en: Date format
ro: Format dată

en: Custom
ro: Personalizat

en: Severity
ro: Gravitate

en: Count
ro: Contor

en: Desc
ro: Descendent

en: End
ro: Sfârşit

en: Duration
ro: Durată

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Custom format
ro: Format personalizat

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
ro: Interogarea va fi generată și rulată folosind API-ul bazei de date Drupal.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total

en: Default long date
ro: Data implicită, în format lung

en: Default medium date
ro: Data implicită, în format mediu

en: Default short date
ro: Data implicită, în format scurt
