Ultimate Table Field (1.0.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Save
tr: Kaydet

en: Summary
tr: Özet

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Text
tr: Metin

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Data
tr: Veri

en: Add row
tr: Satır ekle

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Default text
tr: Öntanımlı metin

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Weight for row @number
tr: Satır @number için ağırlık

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
tr: Seçmek için bir içerik parçasının başlığını yazmaya başlayın. Ayrıca %add-node gibi dahili bir yol veya %url gibi harici bir URL de girebilirsiniz. Ön sayfaya bağlantı vermek için %front girin. Yalnızca bağlantı metnini görüntülemek için %nolink girin. Yalnızca klavyeden erişilebilen bağlantı metnini görüntülemek için %button girin.
