Ultimate Table Field (1.0.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: Save
ja: 保存

en: Summary
ja: 概要

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: Text
ja: テキスト

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Data
ja: データ

en: Add row
ja: 行の追加

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Add column
ja: カラムの追加

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Weight for row @number
ja: 行 @row のウェイト

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
ja: 選択するにはコンテンツのタイトルをタイピングしてください。%add-node のような内部パスや %url のような外部パスを入力することもできます。フロントページにリンクするには %front と入力してください。リンクテキストのみを表示するには %nolink と入力してください。キーボードでアクセス可能なリンクテキストのみを表示するには %button と入力してください。
