Ultimate Table Field (1.0.0-alpha5) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: Type
ru: Тип

en: Save
ru: Сохранить

en: Summary
ru: Сводка

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: Text
ru: Текст

en: Link text
ru: Текст ссылки

en: Data
ru: Данные

en: Add row
ru: Добавить строку

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Default text
ru: Текст по умолчанию

en: Add column
ru: Добавить колонку

en: Field types
ru: Типы полей

en: File not found
ru: Файл не найден

en: Weight for row @number
ru: Вес строки @number

en: Download @filename
ru: Скачать @filename

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
ru: Начните вводить заголовок материала для его выбора. Вы так же можете ввести внутренний адрес, например %add-node или внешний URL, например %url. Введите %front для создания ссылки на главную страницу. Введите %nolink для вывода только текста ссылки. Введите %button для вывода текста ссылки в виде кнопки.
