Ultimate Table Field (1.0.4) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Summary
pt: Resumo

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: Text
pt: Texto

en: Link text
pt: Texto da ligação

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Data
pt: Dados

en: Add row
pt: Adicionar linha

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Legend
pt: Legenda

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: File not found
pt: Ficheiro não encontrado

en: Weight for row @number
pt: Peso da linha @number

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
pt: Comece a inserir o título de um conteúdo para selecioná-lo. Também pode inserir um caminho interno como %add-node ou um URL externo como %url. Insira %front para vincular à página inicial. Insira %nolink para exibir apenas o texto da ligação. Insira %button para exibir apenas o texto da ligação acessível pelo teclado.
