Umami Analytics (1.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (25 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Role
fi: Rooli

en: About
fi: Tietoja

en: Domains
fi: Domainit

en: Add tracking to specific pages
fi: Lisää jäljitys valituille sivuille

en: Add tracking for specific roles
fi: Lisää jäljitys valituille rooleille

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Locally cache tracking code file
fi: Tallenna seurantakooditiedosto lokaalisti välimuistiin

en: Locally cached tracking code file has been updated.
fi: Paikallisesti välimuistiin tallennettu seurantakooditiedosto on päivitetty.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
fi: Paikallisesti välimuistiin tallennettu seurantakooditiedosto on tallennettu.

en: Tracking scope
fi: Jäljitystapa

en: Every page except the listed pages
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: The listed pages only
fi: Vain listatut sivut

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
fi: Säädä seuranta-asetuksiasi saadaksesi sisäpiirin tietoa sivustosi liikenteestä ja markkinoinnin tehokkuudesta.

en: What are you tracking?
fi: Mitä jäljität?

en: A single domain (default)
fi: Yksittäinen domain (oletus)

en: Examples: @domains
fi: Esimerkkejä: @domains

en: Add to the selected roles only
fi: Lisää vain valituille rooleille

en: Add to every role except the selected ones
fi: Lisää kaikille rooleille paitsi valituille

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
fi: Jos yksikään rooleista ei ole valittuna, kaikkia käyttäjiä seurataan. Jos käyttäjällä on jokin valituista rooleista, käyttäjää seurataan (tai ei seurata, ylläolevasta asetuksesta riippuen).

en: A list of top-level domains is required if <em>Multiple top-level domains</em> has been selected.
fi: Lista ylätason domaineista on pakollinen jos käytössäsi on asetus <em>useita ylätason domaineja</em>.
