Umami Analytics (2.0.0-beta2) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Roles
tr: Roller

en: Role
tr: Rol

en: About
tr: Hakkında

en: Domains
tr: Alan adları

en: Add tracking to specific pages
tr: Belirli sayfaları takip et

en: Add tracking for specific roles
tr: Belirli rollere takip ekle

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.

en: Every page except the listed pages
tr: Listelenen sayfalar haricindeki tüm sayfalar

en: The listed pages only
tr: Yalnızca listelenen sayfalar

en: What are you tracking?
tr: Neyi izliyorsunuz?

en: A single domain (default)
tr: Tek bir alan adı (öntanımlı)

en: Domain: @domain
tr: Alan adı: @domain

en: Examples: @domains
tr: Örnekler: @domains

en: Add to the selected roles only
tr: Sadece seçili rollere ekle

en: Add to every role except the selected ones
tr: Seçilenler hariç tüm rollere ekle

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
tr: Eğer hiç rol seçilmezse tüm kullanıcılar izlenir. Eğer bir kullanıcı seçili role sahipse, o kullanıcı izlenir (ya da seçtiğiniz ayara göre, izlenmez).
