UNEP Legislation (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: On
it: Acceso

en: Download
it: Scarica

en: Overview
it: Panoramica

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: History
it: Cronologia

en: Files
it: File

en: Options
it: Opzioni

en: Off
it: Spento

en: Custom
it: Personalizzato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Configuration
it: Configurazione

en: Latest
it: Ultimo

en: Close
it: Chiudi

en: Countries
it: Paesi

en: Document
it: Documento

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Select
it: Scegliere

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Expand all
it: Espandi tutto

en: Collapse all
it: Raggruppa tutto

en: Link label to the referenced entity
it: Etichetta del collegamento all'entità messa in relazione

en: Link to the referenced entity
it: Collegamento all'entità messa in relazione.
