UNEP Legislation (1.0.0-beta4) - en to am translation catalogue (14 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Submit
am: አስገባ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: History
am: ታሪክ

en: ID
am: አይዲ

en: Custom
am: ብጁ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Close
am: ዝጋ

en: Link label to the referenced entity
am: መሰየሚያውን ከሚጣቀሰው አካል ጋር አገናኝ
