UNEP Legislation (1.0.0-beta5) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Markup
ja: マークアップ

en: Submit
ja: 送信

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: Download
ja: ダウンロード

en: Overview
ja: 概観

en: File
ja: ファイル

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: History
ja: 履歴

en: Files
ja: ファイル

en: Options
ja: オプション

en: Year
ja: 年

en: Off
ja: オフ

en: Custom
ja: カスタム

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Latest
ja: 最終

en: Close
ja: 閉じる

en: Countries
ja: 国

en: Document
ja: ドキュメント

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Select
ja: 選択

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Expand all
ja: すべて展開

en: Collapse all
ja: すべて折りたたむ

en: Link label to the referenced entity
ja: ラベルを参照先エンティティへリンク

en: Link to the referenced entity
ja: 参照先エンティティへのリンク
