Unified Date (1.0.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Settings
it: Impostazioni

en: Node types
it: Tipi di contenuto

en: About
it: Informazioni

en: Numeric
it: Numerico

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: And max
it: E max

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Exposed
it: Esposto

en: Bulk update
it: Aggiornamento di massa

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
it: %type: @message in %function (linea %line di %file).
