Unomi Connect (1.0.2) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: Version
hi: संस्करण

en: Date
hi: तारीख

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Name
hi: नाम

en: ID
hi: आईडी

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Send
hi: भेजें

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Port
hi: पोर्ट

en: Web services
hi: वेब सेवाएं
