Unomi Connect (1.0.1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Tags
id: Tag

en: Version
id: Versi

en: Date
id: Tanggal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: Name
id: Nama

en: Conditions
id: Kondisi

en: Details
id: Rincian

en: Send
id: Kirim

en: Property
id: Milik

en: Scope
id: Lingkup

en: Web services
id: Layanan web

en: Maximum image dimensions
id: Dimensi gambar maksimum
