Unomi Connect (1.0.3) - en to kn translation catalogue (25 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Scope
kn: ಸ್ಕೋಪ್

en: Base URI
kn: ಮೂಲ URI

en: Property Name
kn: ಗುಣದ ಹೆಸರು
