Update helper (4.0.0) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Changed
hi: बदल गया

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: UUID
hi: युयुआइङी
