Update helper (8.x-1.0) - en to eo translation catalogue (6 entries)

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
