Update helper (8.x-1.2) - en to th translation catalogue (5 entries)

en: Update
th: ปรับปรุง

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Changed
th: เปลี่ยน
