Update NARF! (0.0.0-rc3) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Value
it: Valore

en: Version
it: Versione

en: n/a
it: n/d

en: 1 minute | @count minutes
it[0]: ! minuto
it[1]: @count minuti

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Module
it: Modulo

en: Never
it: Mai

en: 1 second | @count seconds
it[0]: 1 secondo
it[1]: @count secondi

en: Available
it: Disponibile

en: 1 year | @count years
it[0]: 1 anno
it[1]: @count anni

en: 1 month | @count months
it[0]: 1 mese
it[1]: @count mesi

en: Parameter
it: Parametro

en: not found
it: non trovato

en: Checking available update data
it: Controllo aggiornamenti disponibili

en: Trying to check available update data ...
it: Tentativo di controllo delle informazioni sugli aggiornamenti in corso ...

en: Error checking available update data.
it: Errore durante il controllo delle informazioni sugli aggiornamenti.
