Last Updated (2.0.0) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Last updated on
hu: Utolsó frissítés dátuma

en: Last Updated
hu: Utoljára módosítva

en: Node
hu: Tartalom

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Custom
hu: Egyéni

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Timezone
hu: Időzóna

en: About
hu: Leírás

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: @name format: @date
hu: @name forma: @date

en: Page display options
hu: Oldal megjelenítési lehetőségei

en: - Default site/user time zone -
hu: - Alapértelmezett webhelyszintű vagy felhasználói időzóna -

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
hu: További tudnivaló <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">a PHP dátumformátum dokumentációban</a> található (angol nyelven).
