Upgrade Status (4.3.1) - en to fil translation catalogue (8 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Type
fil: Uri

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Administration
fil: Pangangasiwa

en: Update
fil: Gawing bago

en: read more
fil: magbasa pa

en: Error
fil: Mali

en: File name
fil: Pangalan ng talaksan
