Upgrade Status (8.x-1.0-alpha1) - en to sr translation catalogue (5 entries)

en: Status
sr: Статус

en: Operations
sr: Операције

en: Cancel
sr: Поништи

en: Export
sr: Извоз

en: Error
sr: Грешка
