Upgrade tool (2.0.0) - en to da translation catalogue (34 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Edit
da: Redigér

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
da: Der opstod en fejl ved behandling af %error_operation med argumenterne: @arguments

en: The configuration was imported successfully.
da: Konfigurationen blev importeret.

en: Completed @current step of @total.
da: Trin @current af @total afsluttet.

en: The configuration was imported with errors.
da: Konfigurationen blev importeret med fejl.

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
da: Konfigurationen kan ikke importeres, fordi det mislykkede valideringen af følgende grunde:

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: There are no changes to import.
da: Der er ingen ændringer at importere.

en: Another request may be importing configuration already.
da: En anden forespørgsel er muligvis allerede i gang med at importere konfigurationen.

en: Importing configuration
da: Importerer konfiguration

en: Starting configuration import.
da: Starter import af konfiguration.

en: Configuration import has encountered an error.
da: Import af konfiguration stødte på en fejl.

en: The configuration import failed for the following reasons:
da: Konfigurationsimporten fejlede af følgende grunde:
