Upgrade tool (3.0.1) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Views
hi: द्रश्य

en: View
hi: देखें

en: Created
hi: निर्मित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।

en: The configuration was imported successfully.
hi: विन्यास सफलतापूर्वक आयात किया गया है।

en: The configuration was imported with errors.
hi: विन्यास त्रुटियों के साथ आयात किया गया है।

en: Importing configuration
hi: कॉन्फ़िगरेशन को आयात करना

en: Starting configuration import.
hi: कॉन्फ़िगरेशन आयात शुरू करना।

en: Configuration import has encountered an error.
hi: कॉन्फ़िगरेशन आयात में त्रुटि आई है।
