Upgrade tool (3.0.1) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Views
ja: ビュー

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Diff
ja: 差分

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Return
ja: 戻る

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ja: 引数の %error_operation を処理中にエラーが発生しました: @arguments

en: The configuration was imported successfully.
ja: 構成のインポートに成功しました。

en: Completed @current step of @total.
ja: 計 @total ステップ中の @current ステップが完了。

en: The configuration was imported with errors.
ja: 構成をインポートしましたが、エラーが発生しました。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
ja: 下記の理由で検証に失敗したため、構成をインポートできませんでした:

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: There are no changes to import.
ja: インポートすべき変更はありません。

en: Another request may be importing configuration already.
ja: 別のリクエストがすでに設定をインストール中かもしれません。

en: Importing configuration
ja: 構成のインポート中

en: Starting configuration import.
ja: 構成のインポートを開始しています。

en: Configuration import has encountered an error.
ja: 構成のインポートでエラーが発生しました。

en: The configuration import failed for the following reasons:
ja: 構成のインポートは以下の理由で失敗しました。
