Configurable url filter (8.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (5 entries)

en: Custom
nl: Aangepast

en: characters
nl: tekens

en: Email addresses
nl: E-mailadressen

en: Maximum link text length
nl: Maximale lengte van de linktekst

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
nl: URL's die langer zijn dan dit aantal tekens zullen worden afgebroken om te voorkomen dat lange tekenreeksen de weergave verstoren. De link zelf blijft ongewijzigd; alleen de tekstweergave van de link wordt ingekort.
